Title Image

Libet Decco Elegante

Wyjątkowe powierzchnie kostek Elegante odwzorowują ziarnistą fakturę i różnorodność barw naturalnego kamienia. Aby uzyskać ten efekt, w technologii płukania wykorzystywane są szlachetne kruszywa: marmur, granit, bazalt oraz porfir. Surowce te dodatkowo wpływają na wytrzymałość produktu i jego odporność na ścieranie. Za sprawą szerokiej palety barw kostki Elegante nie tylko idealnie wkomponowują się w otoczenie, lecz także tworzą harmonijne zestawienia z produktami innych grup (zwłaszcza Colormix).

Decco Elegante to rodzina kostek o zupełnie niezwykłym charakterze. Jedyne, co je łączy, to oryginalne podejście do estetyki i niezwykle wysoka jakość. Szlachetne kruszywa, które służą za surowiec do produkcji kostek z rodziny Decco Elegante, poddawane są procesowi płukania, co sprawia, że powierzchnia kostek ma w sobie coś niezwykłego. Nie jest tak chropowata, jak po śrutowaniu, ale tym bardziej nie jest gładka. Jest po prostu jedyna w swoim rodzaju.

Estetyka w przypadku kostek z rodziny Decco Elegante w ogóle wymyka się zwyczajnemu opisowi. Kostki bowiem mają bardzo klasyczne kształty (prostokąt lub trapez), natomiast już efekty barwne, jakie są w tym przypadku stosowane, nie pochodzą bynajmniej z klasyki, choć i z nią się nie kłócą. Proste kształty, będące synonimem elegancji, mają też poważne uzasadnienie praktyczne: prostokąty są nad wyraz uniwersalne, a z trapezów można z powodzeniem ułożyć wzory kół i okręgów. Jak przystało na rozwiązania eleganckie, również kostki z rodziny Decco Elegante potrafią wnieść niemało finezji w każdą aranżację, ale nie jest to finezja krzykliwa. Wyraźna – na pewno, ale bardzo daleka od klimatów jarmarcznych. Doskonale licuje to z wysoką jakością kostek, które są nie tylko wytrzymałe mechanicznie, ale również, dzięki zastosowaniu najwyższej klasy materiałów i substancji zabezpieczających, niewrażliwe na warunki atmosferyczne. Wzory ułożone z Decco Elegante nie będą również podatne na zaplamienia lub wykwity, a do dzięki specjalnemu impregnatowi użytemu w czasie produkcji.