Title Image

Rzeźby ogrodowe z kamienia

Rzeźby ogrodowe z kamienia

 

Rzeźby to najbardziej klasyczne, podstawowe elementy architektury ogrodowej. Pojawiały się praktycznie w każdej koncepcji stylistycznej i nawet dziś się z nich nie rezygnuje, choć możliwością są o wiele większe. Rzeźby wykonane z trwałych materiałów, repliki najbardziej znanych arcydzieł mistrzów dłuta, modele standardowe i typowe albo zupełnie niezwykłe, designerskie i nowoczesne konstrukcje przestrzenne mogą mieć wiele znaczeń i równie wiele ról. Są oczywiście ozdobą, dekoracją, elementem, który nada Państwa ogrodowi indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru, ale mogą także – jak rzeźby dekoracyjne do fontann lub rzeźbione stoły i ławy – być elementami stricte funkcjonalnymi, w przypadku których estetyka będzie tylko dopełnieniem całokształtu.

Komponując nasze portfolio rzeźb ogrodowych, staraliśmy się, aby odzwierciedlały one różne tendencje stylistyczne w dekoracji ogrodów: od klasycyzmu, przez ogrody romantyczne, angielskie, francuskie, aż po ogrody japońskie i dziś projektowane minimalistyczne ogrody o prostych, geometrycznych liniach. Różnorodność rzeźb jest olbrzymia i jesteśmy przekonani, że właśnie w naszej ofercie znajdziecie Państwo te, które świetnie wpiszą się w konwencję dekoratorską Państwa ogrodu.

Małe, duże, wolnostojące i wyglądające znakomicie w pewnych większych kompozycjach, ale zawsze najwyższej jakości, znakomicie wykończone i doskonale znoszące trudne warunki atmosferyczne – rzeźby mogą stać się tym elementem, który przesądzi o urodzie Państwa ogrodu.