Title Image

Kamień ozdobny ogrodowy

Kamień ozdobny ogrodowy

Kamień ozdobny ogrodowy umożliwia tworzenie trwałych kompozycji ogrodowych. Bryły i bloki kamienne cechuje możliwość murowania niezwykłych kamiennych ogrodzeń, murków, altan z kamienia, kamiennych grilli, ławek, czy kaskad wodnych. Jako pojedyncze elementy kamienne mogą być użytkowane do uzupełnienia koszy gabionowych. Natomiast kamień ogrodowy w postaci monolitów pełni rolę niezwykłych i imponujących dekoracji zewnętrznych.

Kamień ogrodowy to także materiał sypki stosowany w ogrodnictwie i aranżacji przestrzeni przed domem. Ozdobny grys biały, łupki o różnej frakcji, otoczaki i okrąglaki występują w naszym asortymencie w różnych barwach i o różnej kolorystyce.

Zastosowanie kamieni ozdobnych ogrodowych

Kamienie ozdobne wykorzystuje się głównie przy urządzaniu i dekoracji ogrodu. Stosowane są głównie do budowy alejek, wykańczania ścieżek i szczególnych miejsc wokół domu, a także w parkach i skwerach. Kamień naturalny i żwir ozdobny można umieścić w pobliżu krzewów, pod roślinami, a także udekorować nim murki, skalniaki i donice pełne kwiatów. Tworzy podłoża trwałe i estetyczne, a dodatkowo tego materiału nie wypłukuje deszcz.

Kamień w ogrodzie można podzielić według zastosowania na:

 • nawierzchniowy luźny – sypkie odmiany żwiru i otoczaki mniejszych frakcji są wykorzystywane niemal w każdej lokalizacji. Wysypuje się je w ogrodach, na skarpach, skalniakach i wokół budynków w pobliżu cokołów;
 • nawierzchniowy utwardzony – tego rodzaju kamienie ozdobne to większe płytki i kostki o naturalnych kształtach, które można wykorzystać do tworzenia ścieżek i chodników w obrębie ogrodu. Najczęściej jest to grys granitowy lub inny twardy i wytrzymały kamień ozdobny ogrodowy;
 • wypełniający – to rodzaj kamienia wykorzystywanego do wypełnienia gabionów. To różnego rodzaju produkty z grysu, granitu, kamienia polnego, a czasem stosowana jest też kora kamienna i szkło;
 • elewacyjny – to dekoracyjny grys ogrodowy formowany w płaskie płyty o nieregularnych kształtach, które montuje się na murki, fronty płotu wokół ogrodu, a także elewacje domu;
 • bryły i głazy – duże bryły kamieni, które wykorzystuje się do tworzenia skalniaków i dekoracji przestrzeni przed domem.

Czym się kierować przy wyborze kamienia ozdobnego ogrodowego

Kamienie ozdobne mają pełnić głównie funkcje dekoracyjne, dlatego najważniejszym kryterium ich wyboru powinien być właśnie wygląd. W naszej ofercie znajduje się kamień w różnych rozmiarach, formach i kolorystyce. Z łatwością można dobrać materiały najlepiej pasujące do charakteru obiektu, pomysłu dekoracyjnego i kierując się własnymi upodobaniami. Kamień ozdobny ogrodowy musi być dobrany także rozmiarem do miejsca, w którym ostatecznie się znajdzie.

Kamienie ozdobne ogrodowe w naszej ofercie

Dostępne materiały kamienne z naszej oferty to m.in:

 • Otoczaki – kamienie wyróżniające się zaokrąglonymi i wygładzonymi powierzchniami oraz bogactwem barw i wielkości, powstałe na bazie obróbki kwarców, piaskowców czy kwarcytów. Najczęściej stosowane na rabaty, ścieżki, czy wypełnienie elementów wodnych.W naszym asortymencie dostępne są takie rodzaje otoczaków jak: bardiglio, bianco carrara, black angel, cherry, green angel, ice blue, kalcyt otoczak, lodowy, nero ebano, onyx, giallo siena, otoczak polerowany biały i czarny, otoczak rosso verona, rainbow, riviera, serpentynit, white angel, żwir naturalny, otoczak rzeczny, otoczak granitowy formatowany, otoczak white silver flat lub japoński.
 • Grysy – kamienne kruszywo ozdobne o imponującej kolorystyce i zróżnicowanej frakcji. Grysy cechują ostre, nierówne, łupane krawędzie i nieregularne kształty. Wykorzystywane są na wypełnienie rabat, obsypki czy ścieżek.W naszym asortymencie dostępne są takie rodzaje grysów, jak: arctic green, bardiglio, bazalt, bianco, biała marianna, bianco carrara, dark stone, devon, dolomit biały, giallo siena, granito rosso, grafito, granit szary, grigio, ice blue, kalcyt, kora dark stone, lava, nero ebano, nero venato, lava, keramzyt, pink stone, serpentynit, grys white angel, zamkowy, lastryko i inne.
 • Łupki kamienne – skały metamorficzne, osadowe lub krystaliczne, które ze względu na kruchość są podatne na łupanie. Posiadają nieregularne kształty, dzięki czemu nadają się na budowę grilli, obłożenie elewacji, układanie tarasów, schodów czy ścieżek w ogrodzie.W naszej ofercie dostępne są łupki takie jak: kora antracytowa antico, kora antracytowa grys, kora kamienna, kora srebrna, kora złota czy plum slate.
 • Bryły i głazy kamienne – naturalnie łupane kamienie używane w murarstwie ogrodowym m.in. do budowy kaskad wodnych, murków ozdobnych czy wypiętrzeń skalnych. W naszej ofercie dostępny jest m.in. onyx honey.
 • Kamień i szkło do wypełnienia gabionów – materiał do wypełnienia metalowych koszy gabionowych. Kamienie o interesującej estetyce, trwałości i większym rozmiarze. Szkło jako alternatywa dla brył i głazów kamiennych, dająca efekt zaskoczenia, ekskluzywnego wyrazu i z możliwością przepuszczania światła. W naszym asortymencie dostępne bryły kamienia i szkła to m.in. black stone w bryle, bryła cream, crystal glass, glass green, light blue glass, devon, gnejs, granit rudo szary, nero venato, nero venato ext czy pink stone.
 • Monolity kamienne – bloki skalne powstałe na skutek erozji, o małych i wielkoformatowych rozmiarach. Na terenach zewnętrznych wykorzystywane jako rzeźby, podstawy do elementów fontann ogrodowych, tablic czy posągów.

Dlaczego warto zastosować kamień ozdobny w ogrodzie

Kamienie dekoracyjne to estetyka i funkcjonalność w jednym. Właściwie dobrany materiał podkreśli charakter danego miejsca, jego architektury, wyznaczy ścieżki, miejsca wypoczynku i udekoruje ogród. Ponadto kamień ozdobny nawierzchniowy utwardzi powierzchnię, ułatwi odprowadzanie wilgoci, a nawet zapobiegnie utrzymywaniu się wody na powierzchni po ulewnych deszczach. Odpowiedni kamień i kora kamienna wysypane pod rośliny mogą też zabezpieczyć je przed chwastami i zbyt szybką utratą wilgoci latem.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Rakowiecki

Kamienie ozdobne są bardzo różnorodne i łatwo jest się pogubić w ofercie, dlatego warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego dystrybutora. Centrum Kamienia i Kostki Brukowej Rakowiecki ma długie tradycje i bogate doświadczenie w branży kostkarskiej, kamieniarskiej i ogrodniczej. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować dobry materiał w wielu wariantach. Oferujemy kamienie z dostawą do domu dla wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego.

Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami!

Doradzimy

Doradzamy, pomagamy w wyborze oraz nadzorujemy inwestycje na każdym etapie współpracy.

Spakujemy

Spakujemy zakupione produkty, zabezpieczając je w taki sposób, by w nienaruszonym stanie dojechały na miejsce wskazane przez Klienta.

Dowieziemy

Dowieziemy zakupione przez Państwa produkty w każde miejsce na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Ułożymy

Nasza oferta obejmuje także usługi brukarskie. Ułożymy zakupioną przez Państwa kostkę w sposób solidny i wizualnie satysfakcjonujący.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas!