Title Image

Piaskowiec

Piaskowiec to kamień naturalny, który ma wiele zastosowań i może być z powodzeniem wykorzystany także w aranżacji ogrodu. To bardzo uniwersalny materiał, który po odpowiednim zaimpregnowaniu będzie przez wiele lat służył w niezmienionej formie także wykorzystany na zewnątrz.

Czym jest piaskowiec ogrodowy i jakie ma właściwości?

Piaskowce to skały osadowe, występujące w wielu miejscach na Ziemi, a złożone przede wszystkim z drobinek kwarcu, które są ze sobą niejako sklejone za pomocą mineralnego spoiwa. To materiał ekologiczny, chętnie wykorzystywany w architekturze, budownictwie, ale także ogrodnictwie, ze względu na swój naturalny wygląd, różnorodną kolorystykę głównie w ciepłych odcieniach beżu, żółcieni, z czerwonymi akcentami oraz właściwości fizyczne i niezwykłą plastyczność.

Piaskowiec występuje w różnych odmianach, warunkowanych składem mineralnym skał. Jest łatwy w obróbce, plastyczny i uniwersalny w zastosowaniu, zaś ważną cechą piaskowca jest jego duża chłonność wilgoci, która eliminuje go z zastosowania przy zbiornikach wodnych. Nie oznacza to jednak, że nie można go stosować poza budynkami – rozwiązaniem jest odpowiednia impregnacja piaskowca ogrodowego specjalnymi preparatami, które niwelują tę nasiąkliwość oraz zabezpieczają przed wchłanianiem zanieczyszczeń i glonów.

W jaki sposób wykorzystać piaskowiec do ogrodu?

Piaskowiec w ogrodzie to piękny element wykorzystywany w architekturze krajobrazu, ale także materiał o charakterze konstrukcyjnym. Można za jego pomocą utwardzać podłoże, układać wykonane z tego materiału płyty chodnikowe, a także kształtować murki, obrzeża czy elementy skalniaków. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać z piaskowca do ogrodu różne elementy architektury ogrodowej jak np. rzeźby, kamienie soliterowe czy naturalistyczne bryły.

Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami!

Doradzimy

Doradzamy, pomagamy w wyborze oraz nadzorujemy inwestycje na każdym etapie współpracy.

Spakujemy

Spakujemy zakupione produkty, zabezpieczając je w taki sposób, by w nienaruszonym stanie dojechały na miejsce wskazane przez Klienta.

Dowieziemy

Dowieziemy zakupione przez Państwa produkty w każde miejsce na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Ułożymy

Nasza oferta obejmuje także usługi brukarskie. Ułożymy zakupioną przez Państwa kostkę w sposób solidny i wizualnie satysfakcjonujący.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas!