Title Image

Kostka granitowa

Kostka brukowa granitowa jest materiałem wykończeniowym wykonywanym z naturalnego kamienia. Pozyskiwana jest ze skał uzyskujących bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i nienasiąkliwych. Poszczególne elementy w formie sześcianów mają nieregularną strukturę, co wpływa na ich ciekawą naturalną estetykę. Wykorzystuje się ją głównie do wykańczania nawierzchni ścieżek i alejek w ogrodach, parkach, a nawet w przestrzeni miejskiej.

Kostka granitowa – właściwości

Kostka granitowa jest najchętniej wybieranym materiałem brukarskim i murarskim. Kostka granitowa cechuje się wysoką trwałością. Posiada różny rodzaj nakrapiania i stonowaną kolorystykę – szarą, szaro-rudą, rudą, czerwoną lub czarną. Wyróżnić można kostkę granitową ciętą, surowo-łupaną, płomieniowaną, ciętą płomieniowaną, o krawędziach szarpanych, prostych lub otaczaną.

Kostka granitowa Łódź – zastosowanie

Kostka granitowa jest praktyczna, cechuje ją gwarancja jakości, trwałości i interesującego wyglądu. Dzięki swojej trwałości i plastyce obróbki sprawdza się w miejscach narażonych na uszkodzenia mechaniczne i trudne warunki atmosferyczne. Stosowana jest do realizacji ogrodów, brukowania chodników, placów, ulic, podjazdów i parkingów. Można tworzyć z niej nawierzchnię ścieżek, podjazdów, obrzeża trawnikowe, oraz wykończyć elewacje, stosując płyty granitowe elewacyjne.

Dzięki możliwości łączenia różnych formatów kostki granitowej, możliwe jest tworzenie układów nawierzchni o nieszablonowych wzorach. Linie proste, obłe, kolaż kamienny z przeplatających się kolorów i wielkości kostek, pozwalają na swobodę aranżacji założeń ogrodowych i miejskich placów.

Kostka granitowa jest dekoracyjna z każdej strony i chętnie wybierana do tradycyjnego zastosowania, jakim są nawierzchnie, jak i na elementy murowane małej architektury np. ogrodzenia, grille, ławki, murki oporowe i ozdobne, kuchnie zewnętrzne czy altany z kamienia. Kostki umożliwiają płynne przechodzenie z powierzchni poziomej w pionową, np. z nawierzchni w murki. Dzięki temu można stworzyć jednolitą i spójną aranżację przy zastosowaniu tej samej kostki granitowej.

Oferta kostki granitowej i produktów pochodzenia granitowego

Kostki granitowe i produkty wykonane z naturalnego granitu dostępne w naszej ofercie to:

 • kostki granitowe o różnych formatach i kolorach
 • kostki granitowe z płyt
 • słupki i palisady granitowe
 • krawężniki ogrodowe i krawężniki drogowe
 • płyty granitowe elewacyjne
 • oporniki i formaki granitowe
 • kamień murowy granitowy.

Kostka granitowa – zalety

Kostka granitowa szara jest materiałem od wieków stosowanym w pracach wykończeniowych i przy utwardzaniu nawierzchni. Choć w tym czasie opracowano wiele innych technologii, kostka granitowa nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wpływ na to mają takie jej cechy, jak:

 • trwałość – granit należy do najtwardszych materiałów naturalnych, dlatego płytki i krawężniki granitowe są odporne na pękanie, ścieranie, ukruszenie i inne uszkodzenia mechaniczne. Z kolei jednolita struktura sprawia, że nawet po wytarciu się wierzchniej warstwy kostki granitowej, nie traci ona naturalnego wyglądu i parametrów wytrzymałościowych;
 • odporność na czynniki atmosferyczne – niska nasiąkliwość granitu sprawia, że ten materiał nie chłonie wilgoci. Dzięki temu woda nie wypłukuje z niego żadnych minerałów, a dodatkowo nie ma ryzyka zniszczenia kostki granitowej w czasie mrozów;
 • uniwersalne zastosowanie – naturalny wygląd i dostępność w różnych kolorach sprawiają, że kostka granitowa przydaje się do wykończenia dowolnych powierzchni. Elementy z granitu można zastosować zarówno w nowoczesnych stylizacjach, jak i tych nawiązujących do natury. Sprawdza się nawet poza budynkami, w lasach i parkach, a także na placach i alejkach miejskich;
 • przystępna cena – koszt kostki granitowej zależy od jej wyglądu i w większości przypadków naturalny, nieobrobiony granit jest jednym z najtańszych materiałów wykończeniowych. Cena zależy jednak od dostępności surowca; poza tym najwyższą cenę osiągają wyroby w kolorze czarnym.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Rakowiecki?

Szukając pewnego dostawcy wyrobów granitowych i innych akcesoriów z branży kostkarskiej, brukarskiej i ogrodniczej, warto odwiedzić Centrum Kamienia i Kostki Brukowej Rakowiecki. Mamy wieloletnie doświadczenie i jesteśmy w stanie zaoferować produkty wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Dostarczamy granit do klienta, a kostka zawsze jest spakowana w wybrany przez Państwa sposób.

Nasza firma nie powinna być jednak postrzegana jedynie jako dostawca materiałów na chodniki i podjazdy. Naszym priorytetem jest satysfakcja klienta, dlatego dokładamy wszelkich starań, żeby ten cel osiągnąć. Zatrudnieni u nas specjaliści doradzą najlepsze dla Państwa rozwiązanie, a także polecą doświadczonych projektantów i wykonawców. Ponadto dysponujemy dwoma ogrodami wystawowymi, w których na własne oczy można zobaczyć oferowane materiały i pomysły na ich wykorzystanie. Jeśli szukasz kostki granitowej w Łodzi | Zgierzu zapraszamy, doradzimy i pomożemy w wyborze.

Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami!

Doradzimy

Doradzamy, pomagamy w wyborze oraz nadzorujemy inwestycje na każdym etapie współpracy.

Spakujemy

Spakujemy zakupione produkty, zabezpieczając je w taki sposób, by w nienaruszonym stanie dojechały na miejsce wskazane przez Klienta.

Dowieziemy

Dowieziemy zakupione przez Państwa produkty w każde miejsce na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Ułożymy

Nasza oferta obejmuje także usługi brukarskie. Ułożymy zakupioną przez Państwa kostkę w sposób solidny i wizualnie satysfakcjonujący.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas!