Title Image

Ogrodowa kora sosnowa

Kora drzewna to naturalny materiał ogrodniczy, który zdobył popularność ze względu na swoje liczne zalety. Znajduje szerokie zastosowanie zarówno w aspektach funkcjonalnych ogrodnictwa, jak i w kreowaniu estetyki przestrzeni. To przede wszystkim znakomity materiał ściółkujący, a w ogrodzie najczęściej stosuje się korę sosnową o właściwościach wspomagających zdrowy wzrost roślin.

Dlaczego warto stosować korę sosnową w ogrodzie?

Kora drzewna stanowi doskonały materiał do mulczowania czyli zakrywania gleby materią organiczną dla ochrony i wzbogacenia w składniki odżywcze, ponieważ zapobiega to erozji, utrzymuje wilgoć w glebie, a także chroni korzenie roślin przed skokami temperatury. Poprawia zatem właściwości fizyczne, chemiczne, jak i biologiczne gleby, a także świetnie ją zakwasza. Jest to dobra kora pod iglaki, ale także na rabaty z roślinami wrzosowatymi, różanecznikami i azaliami.

Gęsta struktura kory drzewnej skutecznie hamuje także wzrost chwastów, a to sprawia, że ogranicza konkurencję roślinną, pozostawiając miejsce do rozwoju dla uprawianych roślin ozdobnych. Warstwa kory drzewnej pełni również funkcję ozdobną gdy zastosowana jest na rabatach, wrzosowiskach lub w pasie przy ogrodzeniu. W okresie zimowym kora ogrodowa tworzy naturalną warstwę ochronną dla korzeni roślin. Dodatkowo, kora sosnowa ulega naturalnej degradacji, przyczyniając się do wzbogacenia gleby organicznymi substancjami.

Kora ogrodowa– wykorzystanie ozdobne

Kora ogrodowa nadaje się doskonale do tworzenia dekoracyjnych warstw wokół różnego rodzaju roślin, np. kwiatów czy też wokół kamieni ozdobnych, brył i głazów w rabatach i skalniakach, a jej wygląd doskonale współgra z otoczeniem ogrodu, dodając mu autentyczności i podkreślając naturalny charakter przestrzeni. W ogrodach można stosować korę świeżą, o jasnej barwie, większej frakcji, a co za tym idzie – dłuższym okresie rozkładu, jak również korę sosnową przekompostowaną – drobną i ciemniejszą, przez co z jednej strony bardziej elegancka w wyglądzie, ale wymagającą częstszego uzupełniania.

Kora sosnowa luzem – oferta

W naszej ofercie dostępna jest kora workowana i dostarczana na wywrotce:

  • Kora sosnowa świeża, posiadająca jasną barwę i większą frakcje, dzięki czemu dłużej ulega rozkładowi.
  • Kora sosnowa przekompostowana, która jest drobna i ciemniejsza. Wygląda bardziej elegancko, ale wymaga częstszego uzupełniania.
  • Kora sosnowa grubo mielona, która posiada duże fragmenty, w związku z czym nadaje się na tereny wietrzne, które nie rozsypią kory po całym terenie. Ten rodzaj kory wolniej się rozkłada, co nie wymaga częstego dosypywania.

Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami!

Doradzimy

Doradzamy, pomagamy w wyborze oraz nadzorujemy inwestycje na każdym etapie współpracy.

Spakujemy

Spakujemy zakupione produkty, zabezpieczając je w taki sposób, by w nienaruszonym stanie dojechały na miejsce wskazane przez Klienta.

Dowieziemy

Dowieziemy zakupione przez Państwa produkty w każde miejsce na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Ułożymy

Nasza oferta obejmuje także usługi brukarskie. Ułożymy zakupioną przez Państwa kostkę w sposób solidny i wizualnie satysfakcjonujący.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas!