Title Image

Kora sosnowa luzem

Kora sosnowa luzem

 

Centrum Kamienia i Kostki Brukowej Rakowiecki to firma z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży kostkarskiej, kamieniarskiej i ogrodniczej. Cechuje nas dbałość o szczegóły, dokładność i skrupulatność wykonywanej pracy. Każdy klient jest dla Nas na wagę złota. Wychodzimy naprzeciw problemom naszych klientów, doradzamy i dobieramy materiał, który sprosta upodobaniom wizualnym przyszłych użytkowników. Nasze produkty cechuje wysoka jakość, dzięki współpracy z producentami, którzy są pionierami w swojej dziedzinie. Ofertę kierujemy dla klientów mieszkających w Łodzi i na terenie województwa łódzkiego.

Kora sosnowa luzem jest najlepszym naturalnym materiałem do ściółkowania roślin, krzewów i krzewinek. Kora chroni przed wzrostem chwastów, szczególnie kiedy pokrywa powierzchnię min. 5 cm grubości. Poprawia właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne gleby. Utrzymuje dłużej wilgotność w glebie, tym samym chroniąc przed wysychaniem i niekorzystnym wpływem zmiennej temperatury,która może negatywnie wpływać na wzrost i rozwój bryły korzeniowej. Kora sosnowa ma różne frakcje. Nie posiada także barwników. Świetnie zakwasza glebę, dzięki czemu sprzyja ściółkowaniu rabat z roślinami iglastymi i wrzosowatymi, różanecznikami i azaliami.

Kora sosnowa luzem – oferta

W naszej ofercie dostępna jest kora workowana i dostarczana na wywrotce:

  • Kora sosnowa świeża, posiadająca jasną barwę i większą frakcje, dzięki czemu dłużej ulega rozkładowi.
  • Kora sosnowa przekompostowana, która jest drobna i ciemniejsza. Wygląda bardziej elegancko, ale wymaga częstszego uzupełniania.
  • Kora sosnowa grubo mielona, która posiada duże fragmenty, w związku z czym nadaje się na tereny wietrzne, które nie rozsypią kory po całym terenie. Ten rodzaj kory wolniej się rozkłada, co nie wymaga częstego dosypywania.

Zastosowanie
Korę sosnową stosuje się na rabatach, wykładając fragmenty kory na wcześniej wyściółkowane i odchwaszczone podłoże, z rozłożoną agrowłókniną lub agrotkaniną. Odpowiednie właściwości odżywcze z kory zostaną dostarczone do korzeni roślin, mimo tkaniny,  która w większym stopniu zabezpieczy rozwój chwastów.

Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami!

Doradzimy

Doradzamy, pomagamy w wyborze oraz nadzorujemy inwestycje na każdym etapie współpracy.

Spakujemy

Spakujemy zakupione produkty, zabezpieczając je w taki sposób, by w nienaruszonym stanie dojechały na miejsce wskazane przez Klienta.

Dowieziemy

Dowieziemy zakupione przez Państwa produkty w każde miejsce na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Ułożymy

Nasza oferta obejmuje także usługi brukarskie. Ułożymy zakupioną przez Państwa kostkę w sposób solidny i wizualnie satysfakcjonujący.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas!