Title Image

Grysy

Grysy to ten rodzaj kruszywa, który jest popularnym materiałem wykorzystywanym w aranżacji przestrzeni w ogrodach, przede wszystkim ze względu na różnorodność możliwych zastosowań tak na rabatach, ścieżkach jak i podjazdach ze względu na zdolności do samoklinowania i utrzymywania stabilnej, równej płaszczyzny.

Czym jest grys i jakie może mieć zastosowanie?

Grys to naturalny materiał kamienny, w formie ostrych, nierównych kamieni o określonych w mm rozmiarach – charakteryzujący się wielością kolorów, rozmiarów i zastosowań. Znajdziemy tutaj materiał w odcieniach szarości, brązów, bieli i czerni, a także czerwieni i zieleni. Dzięki takiej różnorodności kolorystycznej, grys może być stosowany w do ozdabiania ogrodowych ścieżek, alejek, rabat kwiatowych czy nawet jako element dekoracyjny, usypany na ziemi wokół roślin, szczególnie o mniejszych frakcjach, które doskonale spełnią zadanie jako warstwa osłonowa gleby, zatrzymując w niej wilgoć, a co za tym idzie chroniąc korzenie roślin przed przesuszeniem. Pomoże również w ograniczeniu wzrostu chwastów, które osłabiają rośliny, a także spisze się doskonale w pobliżu np. oczek wodnych lub na obszarach w ogrodzie, które przeznaczone są do rekreacji.

Grys, w zależności od materiału, który jest jego bazą, może mieć też zróżnicowane kolory, a dodatkowo materiał determinuje możliwości wykorzystania danego rodzaju grysu w ogrodzie i przestrzeni przydomowej. Grys może być bowiem wyrabiany m.in. z takich skał, jak granit, bazalt, sjenity czy serpentynity, a każda z tych odmian charakteryzuje się odrębnymi właściwościami użytkowymi, wynikającymi z właściwości użytego materiału.

Dlaczego jeszcze warto wybrać grys do ogrodu?

Oprócz swojej użytkowej wszechstronności, grys posiada też inne zalety. Przede wszystkim jest łatwy do utrzymania w czystości, a regularne odświeżanie warstwy grysu pozwala utrzymać na najwyższym poziomie estetykę i funkcjonalność obszarów pokrytych tym materiałem. Bardzo cenną zaletą grysu jest też jego trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne, co sprawia, że stanowi doskonały materiał do zastosowania na obszarach narażonych na intensywne użytkowanie.

Zatem grys to wszechstronny materiał, który znacząco wspomaga projektowanie oraz pielęgnację ogrodu. Różnorodność jego zastosowań sprawia, że jest niezastąpionym elementem w aranżacji przestrzeni zielonej, dodając zarówno funkcjonalności, jak i estetyki do ogrodowego krajobrazu.

Służymy pomocą w doborze odpowiedniego gatunku grysu. Spośród kilkunastu gatunków, takich jak grys granitowy, kalcytowy czy keramzytowy i wielu wersji kolorystycznych, np. grys biały marianna pomożemy Państwu wybrać ten typ grysu, który w konkretnych rozwiązaniach sprawdzi się najlepiej – musicie bowiem Państwo pamiętać, że mimo dość dużego podobieństwa, różne typy kamieni będą inaczej „pracowały”, więc żeby spełnić swoje marzenia o pięknym otoczeniu domu, musicie Państwo wziąć pod uwagę również to, jak wygląd grysu będzie się przez lata zmieniał. Grys ma bowiem olbrzymi potencjał dekoracyjny, ale jego wykorzystanie bywa trudniejsze, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami!

Doradzimy

Doradzamy, pomagamy w wyborze oraz nadzorujemy inwestycje na każdym etapie współpracy.

Spakujemy

Spakujemy zakupione produkty, zabezpieczając je w taki sposób, by w nienaruszonym stanie dojechały na miejsce wskazane przez Klienta.

Dowieziemy

Dowieziemy zakupione przez Państwa produkty w każde miejsce na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Ułożymy

Nasza oferta obejmuje także usługi brukarskie. Ułożymy zakupioną przez Państwa kostkę w sposób solidny i wizualnie satysfakcjonujący.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas!