Title Image

Libet Decco Antico

Efektowny wygląd starobruku kostki Antico zawdzięczają procesowi obróbki uszlachetniającej, podczas której uzyskują delikatną fakturę i jedyne w swoim rodzaju krawędzie. Dzięki temu harmonijnie wpisują się w otoczenie obiektów o charakterze starej zabudowy. Ich aksamitne powierzchnie w oryginalny sposób współgrają również z nowoczesną, oszczędną w formie architekturą, dodając jej ciepła i szyku w modnym stylu eklektycznym. Specjalna technologia barwienia sprawia, że każda kostka otrzymuje niepowtarzalny odcień w obrębie wyznaczonej palety kolorów. Zgodne w stylistyce z płytami tarasowymi Impressio i Patio produkty linii Antico tworzą z nimi efektowne kompozycje.

Niezwykła rodzina kostek Decco Antico łączy w sobie niezwykłą estetykę i ponadczasową funkcjonalność. Wszystkie projekty bazują na formach prostych kształtów geometrycznych, co jednak w niczym nie ogranicza funkcjonalności kostek – wbrew przeciwnie – wiele skomplikowanych wzorów powstaje właśnie z najprostszych kształtów kostek.

Powierzchnia kostek z rodziny Decco Antico poddawana jest procesom postarzania, dzięki czemu kostki wyglądają bardzo autentycznie. Równomierne barwienie pozwala na nadanie wszystkim kostkom tej samej tonacji, ale ze zmiennością charakteryzującą materiały pochodzenia naturalnego. Efektem są nawierzchnie bardzo zróżnicowane, mimo zastosowania kostek tej samej barwy, ale zróżnicowane w sposób nienarzucający się i przyjemny dla oka. Dodatkową różnorodność i artystyczne zacięcie można uzyskać poprzez łączenie kostek różnej wielkości lub w różnych kolorach.

Decco Antico to kolekcja kostek premium – ich cena jest wyższa niż kostek standardowych, ale tylko nieznacznie. Warto o tym pamiętać, ponieważ kostki takie jak Decco Antico są zabezpieczane przed zawilgoceniem i wykwitami już na etapie produkcji, w czasie nanoszenia specjalnej warstwy ochronnej. Są też obrabiane w sposób pozwalający w pełni zachować własności funkcjonalne materiału, z którego zostały wykonane, a ponieważ to zawsze najszlachetniejszy surowiec, inwestorzy mają pewność, że kupują kostki nie tylko piękne, ale przede wszystkim niezwykle użyteczne i nad wyraz praktyczne. Linia Decco Antico łączy bowiem estetykę z funkcjonalnością we właściwy tylko sobie sposób.