Title Image

Domy drewniane

Chcesz poznać cenę domku?

Wszelkie wyceny dokonamy telefonicznie bądź mailowo
W naszym asortymencie posiadamy większy wybór domków
Zapraszamy Do Kontaktu

Domki drewniane

Domki drewniane mogą mieć różną wielkość i konstrukcję. Wykonywane są zawsze z bardzo podobnych materiałów – przynajmniej tak powinno być, jednak w praktyce niektórzy producenci próbują obniżyć ceny swoich wyrobów poprzez stosowanie drewna gorzej zabezpieczonego. Na dłuższą metę jest to działanie ze szkodą dla klientów – ci co prawda będą mogli kupić tańsze domki z drewna, ale szybciej będą musieli zainwestować w ich odnowienie lub remont.

Domek doskonały nie tylko na działkę

Domki z drewna do niedawna były raczej alternatywą dla altanek – trochę większe od nich dawały możliwość ustawienia turystycznego łóżka, ale tak naprawdę nie zapewniały szczególnego komfortu. Nowoczesne domki drewniane są projektowane z myślą o dłuższym pobycie. Są to co prawda konstrukcje lekkie, stworzone z myślą o eksploatacji w okresie wiosenno-letnim, jednak i ich układ przestrzenny, i wielkość, i sama funkcjonalność projektu zapewniają wygodę znacznie większą niż ta, na jaką mogą liczyć użytkownicy domków sprzed kilkunastu lat.
W związku z powyższym rozszerzyła się również lista zastosowań. Domki drewniane są już ustawiane nie tylko na działkach, ale także jako domki letniskowe na działkach widokowych czy rekreacyjnych. Mimo stosunkowo niedużej powierzchni znakomicie sprawdzają się w okresie wakacyjnym.

O przewadze domków drewnianych

Domki drewniane mają kilka ciekawych cech, które decydują o mnogości ich zastosowań. Przede wszystkim drewno jest dobrym izolatorem termicznym i akustycznym, co oznacza, że nawet w chłodniejsze noce wewnątrz temperatura nie spada za bardzo. Często doki murowane, aby zapewniały podobny stopień ochrony, muszą zostać ocieplone dość kosztownymi materiałami. Domki drewniane poza tym stawia się bardzo szybko. Są one pakowane niemal tak, jak meble z Ikei. Wszystkie elementy są do siebie dopasowane, nie trzeba wprowadzać żadnych poprawek, a cała procedura sprowadza się zwykle do złożenia domku z drewna w całość zgodnie z instrukcją. Mało tego – w przypadku najmniejszych konstrukcji można to zrobić zupełnie samodzielnie.
Nie można też nie wspomnieć o jeszcze jednej ważnej cesze – drewno zapewnia specyficzny mikroklimat i szczególny nastrój. Choć trudno nazwać to walorem technicznym, z pewnością jest to kryterium, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, ponieważ tego rodzaju konstrukcje to już nie są schowki na narzędzia: domki mają być przede wszystkim przyjemnym miejscem, w którym chce się spędzać czas, a tradycyjne, murowane z ekonomicznych materiałów, nie zapewniają takiej możliwości.

O zabezpieczeniach domków z drewna

Domki drewniane są wykonywane z impregnowanego, zabezpieczonego przed wilgocią drewna. Zachowuje ono swój specyficzny wygląd, ale jest uodpornione na działanie wilgoci oraz promieniowania UV, którego destrukcyjny wpływ na surowe drewno można zaobserwować już po kilku miesiącach. Czas eksploatacji do pierwszego poważniejszego remontu w przypadku dobrych domków drewnianych nierzadko wynosi około 10 lat, choć to zależy od lokalizacji i sposobu użytkowania.

Zobacz również: Altany ogrodowe, drewniane

Nie wiesz co wybrać? Skontaktuj się z nami!

Doradzimy

Doradzamy, pomagamy w wyborze oraz nadzorujemy inwestycje na każdym etapie współpracy.

Spakujemy

Spakujemy zakupione produkty, zabezpieczając je w taki sposób, by w nienaruszonym stanie dojechały na miejsce wskazane przez Klienta.

Dowieziemy

Dowieziemy zakupione przez Państwa produkty w każde miejsce na terenie Łodzi i województwa łódzkiego.

Ułożymy

Nasza oferta obejmuje także usługi brukarskie. Ułożymy zakupioną przez Państwa kostkę w sposób solidny i wizualnie satysfakcjonujący.

Jesteś zainteresowany ofertą? Napisz do nas!