biuro@rakowiecki.com.pl
Title Image

Kostka granitowa

Centrum Kamienia i Kostki Brukowej Rakowiecki to firma z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży kostkarskiej, kamieniarskiej i ogrodniczej. Cechuje nas dbałość o szczegóły, dokładność i skrupulatność wykonywanej pracy. Każdy klient jest dla Nas na wagę złota. Wychodzimy naprzeciw problemom naszych klientów, doradzamy i dobieramy materiał, który sprosta upodobaniom wizualnym przyszłych użytkowników. Nasze produkty cechuje wysoka jakość, dzięki współpracy z producentami, którzy są pionierami w swojej dziedzinie. Ofertę kierujemy dla klientów mieszkających w Łodzi i na terenie województwa łódzkiego.

Kostka granitowa jest najchętniej wybieranym materiałem brukarskim i murarskim. Dzięki swojej trwałości i plastyce obróbki, można tworzyć z niej nawierzchnię ścieżek, podjazdów, obrzeża trawnikowe, murki ozdobne i oporowe, oraz wykończyć elewacje, stosując płyty granitowe elewacyjne. Kostka granitowa cechuje się wysoką trwałością. Posiada różny rodzaj nakrapiania i stonowaną kolorystykę – szarą, szaro – rudą, rudą, czerwoną lub czarną. Wyróżnić można kostkę granitową ciętą, surowo – łupaną, płomieniowaną, ciętą płomieniowaną, o krawędziach szarpanych, prostych lub otaczaną.

Oferta kostki granitowej i produktów pochodzenia granitowego

Kostki granitowe i produkty wykonane z naturalnego granitu dostępne w naszej ofercie to:

  • kostki granitowe o różnych formatach i kolorach
  • kostki granitowe z płyt
  • słupki i palisady granitowe
  • krawężniki ogrodowe i krawężniki drogowe
  • płyty granitowe elewacyjne
  • oporniki i formaki granitowe
  • kamień murowy granitowy.

Zastosowanie

Kostka granitowa jest praktyczna, cechuje ją gwarancja jakości, trwałości i interesującego wyglądu. Stosowana do realizacji ogrodów, brukowania chodników, placów, ulic, podjazdów i parkingów. Dzięki możliwości łączenia różnych formatów kostki granitowej, możliwe jest tworzenie układów nawierzchni o nieszablonowych wzorach. Linie proste, obłe, kolaż kamienny z przeplatających się kolorów i wielkości kostek, pozwalają na swobodę aranżacji założeń ogrodowych i miejskich placów. Kostki umożliwiają płynne przechodzenie z powierzchni poziomej w pionową, np. z nawierzchni w murki. Kostka granitowa jest dekoracyjna z każdej strony i chętnie wybierana do tradycyjnego zastosowania jakim są nawierzchnie, jak i na elementy murowane małej architektury np. ogrodzenia, grille, ławki, murki oporowe i ozdobne, kuchnie zewnętrzne czy altany z kamienia.