biuro@rakowiecki.com.pl
Title Image

Grysy

Grysy to drobne, ostrokrawędziowe kamyczki naturalne o bardzo różnych barwach – od śnieżnej bieli, aż po głęboką czerń, przez wszystkie odcienie brązu, beżu i szarości, a także kolory czerwonawe czy zielonkawe. Grys może być wyrabiany z najróżniejszych skał: od granitu i bazaltu, aż po sjenity czy serpentynity. Każda z tych odmian charakteryzuje się najczęściej pewną specyfiką barw i tekstur, ale przede wszystkim właściwościami użytkowymi.

Grysy wykorzystywane są często jako wykończenia podjazdów i alejek ogrodowych, nierzadko zresztą łączy się różne wersje kolorystyczne, a nawet różne gatunki skał, aby uzyskać ciekawy efekt estetyczny. W praktyce lista zastosowań jest oczywiście dłuższa i tylko od Państwa zależy, co zrobicie Państwo z zamówionym kamieniem.

Służymy pomocą w doborze odpowiedniego gatunku grysu. Spośród kilkunastu gatunków i wielu wersji kolorystycznych pomożemy Państwu wybrać ten typ grysu, który w konkretnych rozwiązaniach sprawdzi się najlepiej – musicie bowiem Państwo pamiętać, że mimo dość dużego podobieństwa, różne typy kamieni będą inaczej „pracowały”, więc żeby spełnić swoje marzenia o pięknym otoczeniu domu, musicie Państwo wziąć pod uwagę również to, jak wygląd grysu będzie się przez lata zmieniał. Grys ma bowiem olbrzymi potencjał dekoracyjny, ale jego wykorzystanie bywa trudniejsze, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.