biuro@rakowiecki.com.pl
Title Image

Kamień naturalny ogrodowy

Centrum Kamienia i Kostki Brukowej Rakowiecki to firma z tradycjami i wieloletnim doświadczeniem w branży kostkarskiej, kamieniarskiej i ogrodniczej. Cechuje nas dbałość o szczegóły, dokładność i skrupulatność wykonywanej pracy. Każdy klient jest dla Nas na wagę złota. Wychodzimy naprzeciw problemom naszych klientów, doradzamy i dobieramy materiał, który sprosta upodobaniom wizualnym przyszłych użytkowników. Nasze produkty cechuje wysoka jakość, dzięki współpracy z producentami, którzy są pionierami w swojej dziedzinie. Ofertę kierujemy dla klientów mieszkających w Łodzi i na terenie województwa łódzkiego.

Kamień ogrodowy umożliwia tworzenie trwałych kompozycji ogrodowych. Bryły i bloki kamienne cechuje możliwość murowania niezwykłych kamiennych ogrodzeń, murków, altan z kamienia, kamiennych grilli, ławek, czy kaskad wodnych. Jako pojedyncze elementy kamienne mogą być użytkowane do uzupełnienia koszy gabionowych. Natomiast kamień ogrodowy w postaci monolitów pełni rolę niezwykłych i imponujących dekoracji zewnętrznych.

Kamień ogrodowy to także materiał sypki. Ozdobne grysy, łupki o różnej frakcji, otoczaki i okrąglaki można dostać w naszym asortymencie w różnych barwach i o różnej kolorystyce.

Oferta kamieni ogrodowych

Dostępne materiały kamienne z naszej oferty to m.in:

Otoczaki – kamienie wyróżniające się zaokrąglonymi i wygładzonymi powierzchniami oraz bogactwem barw i wielkości, powstałe na bazie obróbki kwarców, piaskowców czy kwarcytów. Najczęściej stosowane na rabaty, ścieżki, czy wypełnienie elementów wodnych.

W naszym asortymencie dostępne są takie rodzaje otoczaków jak: bardiglio, bianco carrara, black angel, cherry, green angel, ice blue, kalcyt otoczak, lodowy, nero ebano, onyx, giallo siena, otoczak polerowany biały i czarny, otoczak rosso verona, rainbow, riviera, serpentynit, white angel, żwir naturalny, otoczak rzeczny, otoczak granitowy formatowany, otoczak white silver flat, lub japoński.

Grysy – kamienne kruszywo ozdobne o imponującej kolorystyce i zróżnicowanej frakcji. Grysy cechują ostre, nierówne, łupane krawędzie i nieregularne kształty. Wykorzystywane są na wypełnienie rabat, obsypki, czy ścieżki.

W naszym asortymencie dostępne są takie rodzaje grysów jak: arctic green, bardiglio, bazalt, bianco, biała marianna, bianco carrara, dark stone, devon, dolomit biały, giallo siena, granito rosso, grafito, granit szary, grigio, ice blue, kalcyt, kora dark stone, lava, nero ebano, nero venato, lava, keramzyt, pink stone, serpentynit, grys white angel, zamkowy, lastryko, i inne.

Łupki kamienne – skały metamorficzne, osadowe lub krystaliczne, które ze względu na kruchość są podatne na łupanie. Posiadają nieregularne kształty, dzięki czemu nadają się na budowę grilli, obłożenie elewacji, układanie tarasów, schodów, czy ścieżek w ogrodzie.

W naszej ofercie dostępne są łupki takie jak: kora antracytowa antico, kora antracytowa grys, kora kamienna, kora srebrna, kora złota czy plum slate

Bryły i głazy kamienne – naturalnie łupane kamienie używane w murarstwie ogrodowym m.in. do budowy kaskad wodnych, murków ozdobnych, czy wypiętrzeń skalnych. W naszej ofercie dostępny jest m.in onyx honey.

Kamień i szkło do wypełnienia gabionów – materiał do wypełnienia metalowych koszy gabionowych. Kamienie o interesującej estetyce, trwałości i większym rozmiarze. Szkło jako alternatywa do brył i głazów kamiennych, dająca efekt zaskoczenia, ekskluzywnego wyrazu i z możliwością przepuszczania światła. W naszym asortymencie dostępne bryły kamienia i szkła to m.in. black stone w bryle, bryła cream, crystal glass, glass green, light blue glass, devon, gnejs, granit rudo szary, nero venato, nero venato ext czy pink stone.

Monolity kamienne – bloki skalne powstałe na skutek erozji, o małych i wielkoformatowych rozmiarach. W terenach zewnętrznych wykorzystywane jako rzeźby, podstawy do elementów fontann ogrodowych, tablicczy posągów.