Rakowiecki tło 1
Witamy na stronie firmy RAKOWIECKI
+ 48 696 586 636    biuro@rakowiecki.com.pl

Brukarstwo

Układanie kostki brukowej.

Brukarstwo jest to sposób układania kostki wszelkiego rodzaju i typu na odpowiednio w tym celu przygotowanym podłożu. Nieumiejętność w tym temacie może się w zasadzie skończyć tragedią, czyli powstawaniem szczelin, pęknięć i nierówności w tego typu płaszczyźnie jaką jest bruk. Nasza firma oferuje Państwo brukarstwo na poziomie profesjonalnym, układaniem kostki zajmujemy się od lat i dzięki temu potrafiliśmy opracować unikalne metody pracy pozwalające Na nie tylko robić to bardzo efektywnie lecz również efektownie. Dla Nas brukarstwo to sztuka, na której naukę potrzeba wiele lat solidnej i ciężkiej pracy.

Do każdego zlecenie podchodzimy indywidualnie i dzięki temu klienci są zadowoleni z efektów naszej pracy. Nigdzie się nie spieszymy, pracujemy sprawnie jednak dokładnie. My jako firma chcemy być przede wszystkim zleceniobiorcą rzetelnym i odpowiedzialnym dlatego, poza tym, że klient nie kupuje od Nas kota w worku, to jeszcze wykonanie kostki może być przez niego na bieżąco analizowane i sprawdzane, czy jest zgodne z założonym konceptem. Działając solidnie staramy utrzymać odpowiednie tempo swej pracy, tak aby nastręczyć przy jej okazji jak najmniej problemów swoim klientom. Wiemy z autopsji i wieloletniego doświadczenia, że prace brukarskie potrafią wydatnie utrudnić życie dlatego staramy się jak najszybciej ulżyć klientom, tak aby ich życie wróciło do normalności.

Naszym mottem w sferze brukarstwa jest stare powiedzenie Mikołaja Reja „jaka praca taka zapłata” dlatego staramy się ją wykonywać uczciwie i należycie.

Kostka brukowa i granitowa to znakomite materiały wykończeniowe na nawierzchnie różnych typów. Sprawdzają się zarówno przy bardzo intensywnie użytkowanych drogach, jak i tam, gdzie ruch jest mniejszy. Oczywiście w każdym przypadku brukuje się odrobinę inaczej i stosuje inne materiały, aby uzyskać najlepszy efekt estetyczny, dlatego warto zaufać profesjonalistom, którzy znają się na brukowaniu.

Materiały, z których wykonana jest dobrej jakości kostka brukowa, mogą wytrzymać wieloletnią eksploatację, nie wykazując przy tym praktycznie żadnych śladów zużycia. Dobrze znoszą zmiany temperatur, zapewniają odpowiednią przyczepność, dają możliwość tworzenia estetycznych, ciekawych wizualnie wzorów i są stosunkowo tanie. Kostka granitowa jest z oczywistych względów droższa od klasycznych betonowych kostek brukowych, ale jest materiałem zdecydowanie bardziej prestiżowym. W obu przypadkach jednak profesjonalnie ułożona nawierzchnia praktycznie nie wymaga konserwacji ani czyszczenia.

Kostka granitowa i brukowa są wykorzystywane zarówno przez inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. O jej przewadze nad innymi sposobami wykończenia nawierzchni decyduje wiele czynników, ale żeby w ogóle można było mówić o profesjonalnym przygotowaniu nawierzchni, trzeba dysponować odpowiednimi narzędziami, doświadczeniem i wysokiej klasy materiałami. W praktyce bowiem często o trwałości nawierzchni decyduje dobre przygotowanie głębszych warstw. Jest to jednocześnie powód, dla którego tak wiele nawierzchni układanych własnoręcznie przez inwestorów nie wytrzymuje próby czasu. Choć z pozoru układanie kostki brukowej czy granitowej może się wydawać dość prostym zadaniem, w praktyce wymaga naprawdę sporego doświadczenia, a im bardziej skomplikowany projekt, tym więcej go potrzeba.

Kostka brukowa i granitowa może być układana prawie w każdym miejscu – najwyżej w inny sposób przygotowuje się podłoże. Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań do ułożenia z kostki nawet bardzo intensywnie eksploatowanych podjazdów czy placów.

Zdając sobie sprawę z problemów, na które inwestor może natknąć się przy realizacji projektów nawierzchni z kostki brukowej i granitowej, a także mając świadomość tego, jak ważna jest trwałość oraz nienaganny wygląd, firma Rakowiecki stworzyła kompleksową ofertę dotyczącą układania kostki.

  • Projektowanie uwzględniające specyficzne warunki lokalne, w razie potrzeby poparte badaniami przepuszczalności i nośności podłoża. Tworzymy projekty, które są funkcjonalne i estetyczne, a przy tym w pełni respektują lokalne uwarunkowania, dzięki czemu ryzyko powstawania uszkodzeń nawierzchni, kolein czy zbierania się wody jest zminimalizowane tak bardzo, jak to tylko możliwe. Projektujemy zarówno mniejsze, jak i większe przestrzenie.
  • Dobór profesjonalnych materiałów: od podbudowy po impregnaty do kostek brukowych i granitowych. Zajmujemy się kompleksowym kosztorysowaniem, zamawianiem i dostarczaniem materiałów na miejsce prac. Uwzględniając specyfikę projektu, doradzamy inwestorom najlepsze rozwiązania w konkurencyjnych cenach, tym samym zwiększając zadowolenie z gotowej nawierzchni. Wykorzystane materiały – nie tylko sama kostka, ale także podbudowa czy podsypka – wpływają na funkcjonalność i trwałość nawierzchni, dlatego również na nich skupiamy swoją uwagę.
  • Układanie kostki brukowej i granitowej: zatrudniamy doświadczonych specjalistów, dla których układanie kostki to coś więcej niż praca – to sztuka. Starannie wykonujemy wszystkie projekty, przestrzegając wytycznych zawartych w opracowaniach technicznych i umożliwiając inwestorom na bieżąco kontrolowanie postępów i sposobu wykonywania prac. Jesteśmy pewni swoich kompetencji potwierdzonych wieloletnim doświadczeniem, dlatego pozwalamy i zachęcamy do stałej kontroli prowadzonych przez nas prac.
  • Remontowanie nawierzchni wykonanych z kostek brukowych: po jakimś czasie, często w związku z niewłaściwą eksploatacją nawierzchni, mogą pojawić się uszkodzenia, które należy na bieżąco usuwać. Świadczymy usługi polegające na całkowitej lub częściowej wymianie nawierzchni z kostki brukowej i granitowej, a na wykonane przez nas nawierzchnie dajmy pełną gwarancję, dzięki czemu w każdej sytuacji inwestor ma pewność, że możemy pomóc mu uporać się z nieprzewidzianymi wcześniej problemami.

Wyjątkowość firmy Rakowiecki wynika nie tylko z profesjonalizmu, który po latach pracy nad nawierzchniami brukowymi, stał się już naszą wizytówką, ale także z niespotykanej w branży terminowości. Naszym klientom podajemy zawsze realne terminy wykonania, których trzymamy się zawsze bardzo skrupulatnie. Jesteśmy dokładni i sumienni – jeśli wybierzecie Państwo naszą ofertę, realizacja planu zawsze się powiedzie. Kompleksowo zajmiemy się Państwa podjazdem, kostka brukowa w ogrodzie czy schodami z kostki brukowej. Realizujemy chętnie również projekty nietypowe, ponieważ mamy dostęp do najwyższej klasy materiałów, jakie są potrzebne, aby zrealizować nawet najbardziej nietuzinkowe projekty.

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy kruszywa pochodzące od sprawdzonych dostawców i kostkę brukową od najlepszego z polskich producentów, aby móc zagwarantować Państwu najwyższa jakość świadczonych usług. Nie korzystamy jednak z szablonowych rozwiązań – każdy projekt przygotowujemy indywidualnie, abyście mieli Państwo pewność, że nawierzchnia sprosta Państwa oczekiwaniom.

Od korytowania po impregnację – firma Rakowiecki stanie się Państwa wymarzonym wykonawcą nawierzchni z kostki granitowej i brukowej. Ta pozornie łatwa technika jest w istocie dość skomplikowana. Przyjrzyjcie się Państwo, jak wyglądają często nawierzchnie brukowe: już po dwóch latach są pełne dziur, kolei i nierówności. Jeśli chcecie tego Państwo uniknąć, nie ufajcie najtańszym firmom, które zatrudniają niedoświadczonych brukarzy i często nawet nie dysponują profesjonalnymi narzędziami, bo naprawa takich uszkodzeń często jest droższa niż ułożenie nawierzchni na nowo. Jeśli oczekujecie Państwo wieloletniej eksploatacji nawierzchni, która nie wpłynie negatywnie na wygląd i funkcjonalność kostek granitowych lub brukowych, to Rakowiecki jest odpowiednim wykonawcą.

Czekamy na Państwa kontakt – zaprojektujemy całą aranżację lub pomożemy Państwu w projektowaniu, skonsultujemy projekt, wycenimy prace i przygotujemy terminarz prac, odpowiadając od razu na wszystkie Państwa pytania dotyczące nawierzchni brukowanych kostką lub granitem. Wieloletnie doświadczenie i rosnące szybko grono zadowolonych klientów jest dla nas reklamą lepszą niż jakikolwiek billboard, dlatego wierzymy, że podejmiecie Państwo słuszną decyzję. Jeśli kostka, to Rakowiecki.

Wszystkie ceny ustalamy indywidualnie – chcemy być tak elastyczni, jak to tylko możliwe, dlatego nie znajdziecie Państwo gotowego cennika na naszej stronie. Projekty są tak różne, a ich realizacja wymaga użycia zupełnie innych materiałów, że przygotowanie cennika jest niemożliwe. Zapewniamy jednak Państwa, że żadne z Państwa pytań nie zostanie bez odpowiedzi.