biuro@rakowiecki.com.pl
Title Image

Fontanny

Fontanny to prawdopodobnie obok rzeźb najbardziej klasyczny przykład architektury ogrodowej, przy czym nie powinniście Państwo od razu zakładać, że „klasycyzm” będzie odnosił się również do estetyki fontann. W naszej ofercie bardzo dużo jest minimalistycznych, nowoczesnych fontann, które świetnie pasują do designerskiej architektury ogrodowej. Każdy ogród ma swój indywidualny charakter, którego dopełnieniem winna być fontanna – dlatego też proponujemy Państwu wiele różnych modeli, z których jedne są bardzo wyraźnie inspirowane klasycznym pięknem najstarszych stylów dekoracyjnych, a inne są nowoczesnymi konstrukcjami, które na pewno nie przytłoczą ogrodu, ale znakomicie podkreślą jego prosty charakter.

Wszystkie fontanny wykonane są z bardzo trwałych materiałów. Dzięki temu niemal nie wymagają konserwacji, jeśli nie liczyć regularnego usuwania cząstek zbierających się na filtrze. W praktyce jednak nie zajmuje to nawet dwóch minut i zwykle nie wymaga wyłączenia fontanny.

Niewiele jest elementów architektury ogrodowej równie popularnych, co fontanna. Mogą być one umieszczone niemal wszędzie, a ich magia wynika nie tylko z kształtu, ale także z pełni wrażeń estetycznych – szumu wody, rozbłysków światła i korzystnego mikroklimatu. Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą fontann ogrodowych – skomponowaliśmy ją tak, abyście znaleźli tu Państwo fontannę idealną do każdego ogrodu: nowoczesnego, klasycznego, niewielkiego, bardzo dużego, będącego miejscem pracy albo relaksu.